[2]
81367

Slovencem se je odprlo, Latvijcem zabili pet golov za prvo zmago

10. 6. 2019, 22.43

Slovenska reprezentanca je na četrti tekmi kvalifikacij za evropsko prvenstvo prišla do prve zmage. V Latviji so bili varovanci Matjaža Keka prepričljivo boljši od domačinov s 5:0.

Po dveh remijih in enem porazu je Slovenija naposled le vknjižila poln izkupiček. Z visokih 5:0 so naši premagali zadnjo Latvijo, ki v skupini G še kot edina ostaja brez točke.

Z Robertom Berićem v napadu je tokrat začel Matjaž Kek srečanje proti Latviji. Hitro se je videlo, da so igralci v belih dresih boljši nasprotnik, niz treh zadetkov pa je prišel med 24. in 29. minuto. Dvakrat je bil uspešen Domen Črnigoj, enkrat, z enajstih metrov, pa Josip Iličić.

Še pred odmorom je bilo 4:0, ko je zadeval znova Iličić, končnih 5:0 pa je v 47. minuti postavil Zajc.

S polnim izkupičkom po štirih tekmah sicer v skupini vodi Poljska. Avstrija je s 4:1 premagala Severno Makedonijo. Slovenija je na četrtem mestu s petimi točkami, za drugo Izraelom pa ima zdaj le dve zaostanka.