[13]
119909

Slovenca obtičala v kvalifikacijah

25. 2. 2021, 10.57

V kvalifikacijah sprinta v klasični tehniki na svetovnem prvenstvu v nordijskem smučanju v Oberstdorfu v Nemčiji je bil najboljši Norvežan Johannes Hoesflot Klaebo, slovenska predstavnika pa se nista uvrstila v izločilne boje ob 11.30. Vili Črv je bil 48. (+18,14), Janez Lampič pa 55. (+18,95) med 159 tekači na startni listi.

Anamarija Lampič je bila pred tem v kvalifikacijah tekačic 14. Za prepričljivo najhitrejšo, Švedinjo Johanno Hagström, je zaostala 7,18 sekunde. Eva Urevc, druga Slovenka, je bila 24. (+9,43). Druga je bila Norvežanka Maiken Caspersen Falla (+2,37), tretja pa Finka Johanna Matintalo (+2,90).

1

Matej Mavrič Rožič za Šport TV: ”V Šeškovih očeh vidim željo po dokazovanju”...Več

2

Bayern našel novo hrvaško zvezdo: Devetnajstletnik za zadetek potreboval le štiri minute (VIDEO)...Več