single
[2]
104453

Slavje na ulicah Pireja: Olympiakos do novega naslova grškega prvaka

Avtor: Klemen Verlič
29. 6. 2020, 12.54

Na tisoče navijačev je do ponedeljkovih zgodnjih jutranjih ur na ulicah Pireja s pirotehniko slavilo 45. grško prvenstveno zvezdico za Olympiakos. Slednji je v nedeljo zvečer z 2:1 v gosteh premagal atenski AEK. To pomeni, da nogometne ekipe portugalskega trenerja Pedra Martinsa z 78 točkami šest krogov do konca ni več mogoče prehiteti.

Olympiakos ima na lestvici grškega prvenstva, ki se zaradi koronavirusne pandemije nadaljuje pred zaprtimi vrati stadionov, 78 točk, njegov najbližji zasledovalec Paok Solun (59 točk) pa ga do konca lige ne more več ujeti.

Olympiakos je najuspešnejša ekipa grškega prvenstva v zgodovini s 45 naslovi, vse preostale ekipe jih imajo skupaj 39. To sezono lahko osvoji dvojno krono, saj ga konec julija čaka še finale grškega pokala prav proti AEK.

Foto: Šport TV
Vir: STA

Zadnje video vsebine

1

Studio ŠTV: Ne glede na statuse v klubih, do oktobra bodo morali Slovenci delati na sebi!...Več

2

Polom mladih Slovencev, Norvežani slavili s petardo (VIDEO)...Več

3

Nogometni legendi o košarkarskem spektaklu: Slovenija raste, naj pade še Nemčija! (VIDEO)...Več

Najbolj brano ta mesec

1

Sanjski dom sanjskega dirkača: Tim Gajser odprl vrata luksuzne hiše in garaže (VIDEO)...Več

2

Nepopustljivi Slovenci v izdihljajih srečanja do velike točke proti Švedski (VIDEO)...Več

3

Dončić pred izločilnimi boji: “Mi upamo na medaljo, verjamemo vase” (VIDEO)...Več