single
[1175]
168497

Slaba novica za Rogliča, ostal brez pomočnika

Avtor: Urban Kolman
28. 8. 2022, 12.25

Slovenski kolesarski zvezdnik Primož Roglič je na dirki po Španiji pred deveto etapo ostal brez pomembnega pomočnika. Američan Sepp Kuss današnje preizkušnje ne bo začel zaradi vročine, je moštvo Jumbo-Visma sporočilo na družbenih omrežjih.

Kuss bi moral biti med v ekipi Jumbo-Visme med tistimi, ki bi v zahtevnih gorskih etapah najdlje ostal ob Rogliču, a je 27-letnik iz Duranga že po prvih osmih etapah zaostal za pričakovanji.

Obenem je zaradi covida-19 brez pomočnika in rojaka Pietra Serryja ostal tudi vodilni kolesar na dirki, Belgijec Remco Evenepoel (Quick-Step Alpha Vinyl). Dvaindvajsetletni Belgijec ima sicer v skupnem seštevku 28 sekund naskoka pred Špancem Enricom Masom ter 1:01 minute pred tretjeuvrščenim Rogličem.

Na Vuelti danes kolesarje čaka etapa od Villaviciose do Les Praeresa (171,4 km). Gre za razgibano traso z zahtevnim zaključnim vzponom, ki je dolg 3,9 km s povprečnim naklonom 12,9 %.

Vir: STA
Foto: Sportida.com

Zadnje video vsebine

1

Analiza ŠTV: Maribor ne sme gledati proti Celju, analizirati mora predvsem sebe (VIDEO)...Več

2

VIDEO: Olimpija s sanjskim začetkom nove sezone, Dunajčanom nasula osmico...Več

3

Maribor po mojstrovini Soudanija do polnega izkupička proti Muri (VIDEO)...Več

Najbolj brano ta mesec

1

Tim Gajser na Kitajskem prvič po poškodbi na stopničkah! (VIDEO)...Več

2

Nepopustljivi Slovenci v izdihljajih srečanja do velike točke proti Švedski (VIDEO)...Več

3

Sanjski dom sanjskega dirkača: Tim Gajser odprl vrata luksuzne hiše in garaže (VIDEO)...Več