[3]
75002

Dončić zgrešil osem prostih metov, po tekmi pa “kaznoval” samega sebe

13. 3. 2019, 09.37

Košarkarji Dallas Mavericks so doživeli šesti zaporedni poraz, Luka Dončić pa je prikazal eno najslabših predstav v ligi NBA. V 34 minutah je dosegel dvanajst točk, ob tem pa je izgubil devet žog in zgrešil kar osem prostih metov.

Dončić ni nastopil povsem pripravljen, saj si je na zadnji tekmi proti Houstonu rahlo poškodovan koleno. Iz igre je metal 5:18, zadel je eno trojko iz sedmih poskusov ter zgolj en prosti met od devetih možnih. Ob tem je zbral sedem podaj in šest skokov.

San Antonio je zmagal s 112:105 in tako zabeležil šesto zmagi v nizu, Dallas, ki bo naslednjo tekmo igral v petek v gosteh pri Denverju, pa je na zadnjih dvanajstih tekmah zmagal le enkrat.

Pri San Antoniu so trije igralci skupaj dosegli 84 točk. DeMar DeRozan jih je zbral 33, LaMarcus Aldridge 28 točkami, Derrick White pa 23 točk. V vrstah Dallasa je osebni rekord postavil Jalen Brunson s 34 točkami.

Po končani tekmi je Luka “za kazen” ostal na parketu in še nekaj časa metal trojke in proste mete.