183593

Slab drugi polčas zmajev odnesel upe o končnici

Avtor: Urban Kolman
8. 2. 2023, 20.06

Košarkarji Cedevite Olimpije so v 14. krogu evropskega pokala zabeležili še 11. poraz in so še korak dlje od uvrstitve v nadaljnje tekmovanje. V litovskem Kaunasu jih je nadigrala vodilna ekipa skupine A, ukrajinski Prometej, ki je bila za sedmo zaporedno zmago v tem tekmovanju prepričljivo boljša s 94:68 (25:24, 52:43, 78:58).

Ljubljančani, s tremi zmagami ostajajo na zadnjem mestu v skupini, so v Kaunasu igrali preslabo v obrambi, v drugem polčasu pa tudi v napadu, da bi lahko računali na ugodnejši izid, ki bi jim prinesel zmanjšanje zaostanka za želenim osmim mestom. Še naprej ostajajo na zadnjem mestu v skupini, možnosti za napredovanje pa so zdaj res le še zgolj teoretične.

“Olimpija ima enega največjih proračunov v tekmovanju in tudi eno izmed najboljših napadalnih ekip v ligi. Verjamemo, da se niso predali in če se uvrstijo naprej, lahko pridejo daleč,” je imel pred tekmo visoko mnenje o ljubljanskih igralcih Ronen Ginzburg, trener ukrajinskega Prometeja, ki uspešno igra v latvijsko-estonski ligi.

Pred tekmo je bil domači strateg prepričan, da lestvica ne kaže realnega stanja in da je tudi zadnjeuvrščena ekipa v skupini lahko nevarna prvi, ki je v tem tekmovanju zabeležila šest zaporednih zmag. To se je potrdilo le v prvi četrtini, v preostalih pa so bili gostitelji občutno boljši.

Olimpija je tekmo dobro odprla, večji del prve četrtine vodila, ta del igre bi tudi dobila, če ne bi Ilja Sidorov v zadnji sekundi zadel meta za tri točke. Toda druga četrtina se je začela z delnim izidom 9:0 v korist domače ekipe, Ljubljančani so imeli nekaj priložnosti, da se povsem priključijo, niso jih izkoristili, tako da so na odmor odšli z devet točk zaostanka.

Takoj na začetku drugega dela je prednost narasla na +15, do konca pa se ni več nižala. Gosti so povsem popustili in so morali teren zapustiti sklonjenih glav.

Ljubljanska ekipa bo v 15. krogu gostila litovsko ekipo Lietkabelis Panevežys.

1

Odziv po večnem derbiju: Pohvale na račun glavnega sodnika (VIDEO)...Več

2

Stojanović: Najtežje so tekme po derbijih, Mariboru proti Rogaški zagotovo ne bo lahko (VIDEO)...Več

3

Studio Šport TV: Nova neumnost igralcev Olimpije, izključitev Lasickasa obrnila potek derbija(VIDEO)...Več