[3]
119976

Skromen večer za Dončića ob porazu proti Philadelphii

26. 2. 2021, 08.25

Košarkarji iz Dallasa so doživeli 16. poraz v severnoameriški ligi NBA. Na gostovanju pri vodilni ekipi vzhodne konference iz Philadelphie so izgubili s 97:111. Slovenski as Luka Dončić je za moštvo iz Teksasa v skoraj 30 minutah igre ob metu 6-13 dosegel 19 točk, štiri podaje ter po tri skoke in blokade.

Zasedba iz mesta bratske ljubezni je imela od prve do zadnje minute popoln nadzor nad tekmeci iz Teksasa. Prvi strelec ekipe je bil kamerunski center Joel Embiid s 23 točkami in devetimi skoki, ključen mož za zmago pa je bil 24-letni Ben Simmons. Avstralec je dosegel 15 točk in sedem podaj, v obrambi pa vseskozi vršil pritisk na tri leta mlajšega Ljubljančana.

V domači ekipi sta se izkazala tudi Seth Curry s 15 in veteran Dwight Howard s 14 točkami, v gostujoči pa je bil drugi strelec ekipe Josh Richardson s 13 točkami.

V pretekli noči je igral tudi Denver, ki je na domačem igrišču po hudem boju klonil proti Washingtonu s 110:112. Slovenec Vlatko Čančar je za moštvo Kolorada na parketu prebil skoraj 10 minut, v tem obdobju pa dosegel tri točke in podajo.

Najbolj učinkovita igralca domače ekipe sta bila Jamal Murray s 34 točkami in Srb Nikola Jokić s 24 točkami in 11 skoki, v zasedbi iz ameriške prestolnice pa sta blestela Bradley Beal s 33 točkami ter Russell Westbrook, ki je dosegel 155. trojni dvojček v karieri. Tekmo je končal s 16 točkami ter po desetimi skoki in asistencami.

1

Nikdar več “Neverkusen”, Bayer je premierno nemški prvak! (VIDEO)...Več

2

3

Gajser po novih stopničkah: “Neverjetnim slovenskim navijačem sem želel pokloniti zmago” (VIDEO)...Več