single
[2]
102245

Skrajni datum za konec sezone serie A bo 20. avgust

Avtor: Marko Premrl
20. 5. 2020, 20.15

Vodstvo italijanske nogometne zveze (FIGC) je sporočilo, da je določilo skrajni rok za dokončanje prekinjene sezone v najmočnejši ligi serie A. Sezono 2019/20 bodo morali v Italiji končati najpozneje do 20. avgusta.

Tekmovanje je v Italiji prekinjeno že od začetka marca, za zdaj še ni znano, kdaj se bo lahko nadaljevalo. Najbolj verjeten datum je 14. junij. Naslednja sezona pa se bo predvidoma začela že 1. septembra.

Datum 20. avgust je zveza določila za primer, če bi prišlo še do kakšne prekinitve po tem, ko bi ligo že nadaljevali.

FIGC je še sporočila, da bo na vsak način skušala najti rešitve za tri najmočnejše lige in žensko ligo. Za slednjo bodo rešitve iskali v naslednjih dneh, ostala tekmovanja v nižjih ligah bodo predčasno končali. V serie A bodo, če ne bo šlo drugače, morali poiskati alternativne načine, tudi s končnico ali posebnimi tekmami za obstanek v elitni konkurenci.

 

Foto: Šport TV
VIR: STA

Zadnje video vsebine

1

VIDEO: Real Madrid razmišlja o zvezdniku Bayerna, prihodnost Viniciusa pod vprašajem...Več

2

VIDEO: Redick odkrito o Dončiću, ki je pred odhodom s parketa pomagal rivalu...Več

3

VIDEO: Večer brez točk za Kopitarja, Kralji zdrsnili na sedmo mesto...Več

Najbolj brano ta mesec

1

VIDEO: Victor Sanchez spregovoril o domnevni ponudbi NZS za vlogo selektorja Slovenije!...Več

2

Pretepeni, zbrcani in popljuvani...Več

3

Tim Gajser: Leta s Hondo so bila vrhunska, a čas je da obrnemo nov list (VIDEO)...Več