[5]
117783

Skandinavski dvoboj za svetovni naslov v Egiptu

29. 1. 2021, 22.19

Danski rokometaši so se po zmagi nad Španci s 35:33 (18:16) prebili v finale svetovnega prvenstva v Egiptu. V nedeljo se bodo pomerili s Švedi, ki so na današnji prvi polfinalni tekmi v Kairu premagali Francoze z 32:26 (16:13). Veliki finale med Danci in Švedi se bo v nedeljo pričel ob 17.30, mali finale med Francozi in Španci pa ob 14.30.

Obračun zadnjih svetovnih prvakov iz Danske in lanskih evropskih prvakov iz Španije se je končal z zmagoslavjem rokometašev iz Skandinavije, ki bodo v nedeljo imeli priložnost, da ubranijo prvo mesto s tekmovanja na domačih tleh in v Nemčiji 2019.

Na najbolj prestižni tekmi na letošnjem turnirju jih čakajo senzacionalni Švedi, ki kljub številnim manjkajočim igralcem v deželi faraonov meljejo svoje tekmece, na današnji prvi polfinalni tekmi v Kairu so “zmleli” šestkratne svetovne prvake iz Francije.

Izbranci danskega selektorja Nikolaja Jacobsena so od prve minute rezultatsko nadzorovali tekmece s Pirenejskega polotoka, ki so v prvem polčasu prikazali zelo slabo predstavo. Šepala je predvsem igra v obrambi, ki je prejela kar 18 golov, najvišji zaostanek pa so si Španci pridelali v 18. minuti (8:13).

Dvakratni svetovni prvaki iz Španije so v končnici več kot prepolovili primanjkljaj in drugo polovico tekme pričeli z dvema goloma zaostanka (16:18). V nadaljevanju so zaigrali veliko bolje v obeh smereh, v 46. minuti so se po golu Alexa Dušebajeva približali na 25:26, tekme pa niso postavili na glavo.

Prelomni trenutki dvoboja so minili v znamenju Dancev, ki so v 54. minuti znova povedli s 33:29, lepo prednost pa z manjšimi težavami zadržali do konca dvoboja.

Španci so v 59. minuti znižali zaostanek na 33:34 in imeli v zadnji minuti tudi napad za izenačenje, žoga pa je strelu Rubena Marchana 15 sekund pred koncem dvoboja zadela okvir vrat.

Pri Dancih je bil na današnji tekmi najbolj učinkovit Mikkel Hansen z 12 goli, pri Špancih pa nekdanji igralec Celja Pivovarne Laško Daniel Dušebajev s sedmimi zadetki.

1

2

Sezona mučenja se nadaljuje: Ajax v izdihljajih tekme do težko prigarane točke (VIDEO)...Več