[3]
78860

Sixt polfinale začel z zmago proti Krki

10. 5. 2019, 21.14

Košarkarji Sixta Primorske so v prvi polfinalni tekmi lige Nova KBM premagali Krko s 85:74 (17:17, 45:31, 76:51).

Z obračunom med Sixtom Primorsko in Krko se je danes začel odločilni del končnice državnega prvenstva. Takšen polfinalni par je bil že v lanski sezoni, takrat so po tretji tekmi do zmage prišli krkaši. A razmerja moči so zdaj povsem drugačna, Sixt Primorska je v letošnji sezoni najboljše moštvo v ligi, skupno je v sezoni dosegla že 55 zmag na 62 tekmah. Danes so še 63., za katero je bila kljub slabši končnici dovolj odlično odigrana srednja polovica.

Koprski košarkarji so se v polfinale uvrstili po dveh prepričljivih zmagah nad Zlatorogom, Krka pa po dveh zmagah proti Rogaški. A Novomeščani so ostali brez svojega prvega organizatorja igre Domna Bratoža, Marko Jošilo, ki je bil tudi vprašljiv za dvoboj, pa je nastopil.

V prvem polčasu in še v dobršnem delu drugega sta bili ekipi enakovredni. Izid je bil izenačen, vsaka od ekip pa je prišla le do nekaj točk naskoka. Po 17:17 v prvi četrtini in znižanju Krke na 26:27 pa je sledilo koprskih pet minut. Gostje so povsem zastali, Koprčani pa so zadeli vse: v le nekaj minutah se je razlika povišala na + 14 (45:31) in Sixt primorska je po polovici tekme postavila odlične temelje za prvo polfinalno zmago.

Ko so prednost višali vso tretjo četrtino in je bilo ob zadnjem odmoru na semaforju 76:51, je le malokdo še verjel v preobrat. Predali pa se niso gostje, ki so izkoristili tudi zgodnji počitek nekaterih domačih nosilcev igre. V zadnjem delu so stopili na plin in prednost pridno topili. Pri izidu 80:72 tri minute pred koncem (do takrat so krkaši naredili delni izid 23:4) so se domači le zbrali in preprečili popoln preobrat; čeprav zadnjih minut niso odigrali vrhunsko, so znali zadržati slabo polovico najvišje premosti na tekmi, ki je znašala že 27 točk.

Pri Koprčanih sta bila s po 15 točkami najbolj razpoložena Tadej Ferme in Ivan Marinković, Pri Krki se je izkazal Dominik Mavra z 18 točkami, štiri manj je dosegel Miha Škedelj.

Druga tekma bo v ponedeljek, 13. maja ob 18.45 v Novem mestu, morebitna tretja pa v sredo, 15. maja ob 18.45 spet v Kopru.