Sinner osvojil priznanje, ki ga prvi igralec sveta Đoković še ni nima

Avtor: Lamin Diallo
13. 12. 2023, 17.14

Italijanski teniški igralec Jannik Sinner je bil izbran za najbolj priljubljenega igralca 2023 po izboru navijačev.

Gre za priznanje, ki ga je doslej največkrat prejel Švicar Roger Federer – izbran je bil kar devetnajstkrat, od tega 17-krat v nizu, lani pa je šlo v roke Španca Rafaela Nadala. Prvi igralec na svetu, Srb Novak Đoković, na primer tega priznanja še nima.

Dvaindvajsetletni Sinner je v 2023 osvojil štiri turnirje ATP, igral je v finalu zaključnega turnirja sezone in na koncu osvojil še Davisov pokal. Leto bo zaključil na četrtem mestu lestvice ATP.

Med dvojicami sta priznanje dobila Rusa Andrej Rubljov in Karen Hačanov, piše na spletni strani ATP.

1

Matko pred tekmo sezone: Ni boljše priložnosti za osvojitev naslova kot proti Olimpiji (VIDEO)...Več

2

3

1

Šeško se ne misli ustaviti, mojstrski zadetek tudi proti polfinalistom lige prvakov! (VIDEO)...Več