[4]
171303

Simšič po porazu proti KAC-u: Igra je bila enakovredna, zmanjkalo nam je moči v duelih (VIDEO)

26. 9. 2022, 09.05

Prva domača tekma nove sezone ICE Hockey League se za hokejiste Olimpije ni končala po željah. Celovški KAC je v Tivoliju prišel do zmage s 4:2.

Za Olimpijo sta zadela Chris Dodero v prvi in Nik Simšič v zadnji tretjini. Lepa zaključka pa proti kakovostnemu tekmecu vseeno nista bila dovolj. Kljub porazu je bil z igro svojih varovancev po tekmi zadovoljen trener Ljubljančanov Mitja Šivic.

“Srečali smo se z zelo disciplinirano ekipo, zato nismo imeli veliko protinapadov. A vseeno smo vztrajali do konca. Tudi v zadnji tretjini smo poskušali in imeli priložnosti. Zadeli smo tudi štiri vratnice. Goli v prvih in zadnjih tekmah se morajo zgoditi kar se da redko. Vesel sem, da se fantje borili do konca. Pustili so srce na ledu. Iz takšnih tekem se moramo veliko naučiti,” je po obračunu dejal Šivic.

Po tekmi smo pred naš mikrofon povabili tudi strelca gola za zmanjšanje zaostanka Olimpije na 3:2. Vseeno gol Nika Simšiča na koncu ni bil dovolj za kaj več kot ublažitev poraza.

Hokejiste Olimpije naslednji izziv čaka v sredo, ko se bodo v finalu slovenskega pokala v Podmežakli pomerili z Jesenicam. V ICE Hockey League pa bodo naslednjo domačo tekmo odigrali v nedeljo proti Fehervarju.

Olimpija – Fehervar v nedeljo ob 17.20 na Š1!

Foto, video: Šport TV