[38]
83498

Simona Halep prva finalistka turnirja v Wimbledonu

11. 7. 2019, 16.10

Romunska teniška igralka Simona Halep je prva finalistka letošnjega turnirja za grand slam v Wimbledonu. Sedemindvajsetletna Halepova je v današnjem prvem polfinalnem obračunu premagala Ukrajinko Jelino Svitolino s 6:1 in 6:3. Njena finalna tekmica bo znana po današnjem dvoboju med Američanko Sereno Williams in Čehinjo Barboro Strycovo.

Romunka je po letu 2014 drugič igrala v polfinalu turnirja na sveti teniški travi v All England Clubu. Pred petimi leti jo je na poti do finala premagala Kanadčanka Eugenie Bouchard, letos pa je bila sedma nosilka turnirja z nagradnim skladom 42,47 milijona evrov po uri in 12 minutah boljša od osmopostavljene in tri leta mlajše Svitoline.

Prvi niz je minil v absolutni prevladi Halepove, ki je že v drugi igri odvzela servis tekmici in povedla z 2:0. V tretji igri ji je Ukrajinka vrnila z isto mero in znižala na 1:2, nadaljevanje niza pa je minil v absolutni prevladi teniške igralke iz Constante, ki je po 44 minutah slavila s 6:1.

Bolj izenačen je bil drugi niz. Do izida 3:3 sta obe polfinalistki zanesljivo držali svoj začetni udarec, v prelomnih trenutkih dvoboja pa je bila bolj preudarna Halepova. V sedmi igri je naredila prvi “break” in po svojem dobljenem servisu povedla s 5:3, v deveti igri pa je nato ponovno odvzela začetni udarec Ukrajinki in drugi niz po 30 minutah igre dobila s 6:3.

“V Wimbledonu preživljam ene najlepših dni v svojem življenju,” je takoj po polfinalni zmagi dejala Halepova in dodala: “Današnji polfinalni obračun ni bil enostaven, čeravno tega izid ne kaže. Od prve žogice sem bila osredotočena na vse detajle v svoji igri, pokazala sem odločno igro. Psihično in telesno sem izjemno dobro pripravljena, veliko bolje kot sem bila pred petimi leti v polfinalu Wimbledona. V tem trenutku me sploh ne zanima moja finalna tekmica, vem le, da bom v soboto iz sebe iztisnila vse kar lahko.”

Halepova bo v soboto naskakovala svojo drugo zmago na turnirjih za grand slam. Lani je osvojila največji turnir na svetu na peščeni podlagi – odprto prvenstvo Francije v Parizu.