58485

Silverhawksi premagali evropske prvake

Avtor: Gregor Kovačič
28. 5. 2018, 19.00

Ljubljana Silverhawks so na Dunaju v osmi tekmi sezone prišli do največje zmage v sezoni. Po presenečenju so s 24:21 premagali domače Vienna Vikings.

Prvi polčas so Silverhawks začeli nekoliko rezervirano, a so po dveh touchdownih v izvedbi Luke Šutanovca in Matica Tomšeta prišli do vodstva s 14:7. Tik pred prvim polčasom so po napaki v napadu in izgubljeni žogi dopustili touchdown, s čimer so Vikings izenačili rezultat na 14:14, to pa je obetalo napet drugi del srečanja.

V tretji četrtini so nato touchdown najprej dosegli domači, a se Silverhawks niso predali. Žogo so v svoji posesti držali večji del in nadzorovali tekmo, nato pa prek Zacha Cavanaugha izenačili.

Obramba je nato ustavila napad Vikings, ki so tokrat igrali brez Garretta Safrona, posledično pa bili tudi manj učinkoviti. Takoj v naslednjem napadu je field goal zadel Eugen Sumić.

Vendar napete tekme še ni bilo konec. Slabe tri minute pred koncem so žogo dobili Vikingjih je prepričljiva obramba Silverhawks ustavila. Vikings so imeli še 21 sekund pred koncem poskus za izenačenje, a so zgrešili, s čimer je zmaga odšla v Ljubljano.

Silverhawks so s tem osvojili četrto letošnjo zmago, kar je dobra popotnica pred naslednjo težko tekmo. V soboto, 2. junija namreč gostijo Swarco Raiders, kar bo tudi zadnja domača tekma ekipe Silverhawks v rednem delu tekmovanja.

Trener Rok Štamcar je po nori končnici povedal: »To je vrhunska zmaga naših fantov. Premagati takšno ekipo, to je kot bi Olimpija premagala Barcelono

Vir: Silverhawks

1

2

Dončič po prvi polfinalni tekmi: Koga briga moj strelski izkupiček? (VIDEO)...Več