[11]
50833

Shiffrinovi slalom v Zagrebu

3. 1. 2018, 18.38

Ameriška alpska smučarka Mikaela Shiffrin je zmagovalka slaloma za svetovni pokal v Zagrebu. Na Sljemenu je vodilna tekmovalka v skupnem seštevku za seboj pustila Švicarko Wendy Holdener na drugem in Švedinjo Frido Hansdotter na tretjem mestu. Od dveh Slovenk v finalu je bila boljša Maruša Ferk na 18. mestu. Ana Bucik je bila 24.

Shiffrinova, vodilna že po prvi vožnji, je Holdenerjevo premagala za 1,59 sekunde. Hansdotterjeva je zaostala 2,11 sekunde.

Ferkova je bila od zmagovalke počasnejša 4,23 sekunde, Bucikova pa za 4,83 sekunde.

Na startu prve vožnje sta bili še dve Slovenki. Klara Livk je finale zgrešila za 19 stotink sekunde (34.), Meta Hrovat je naredila napako po drugem merjenju vmesnega časa in je odstopila.

1

Nikdar več “Neverkusen”, Bayer je premierno nemški prvak! (VIDEO)...Več

2

3

Gajser po novih stopničkah: “Neverjetnim slovenskim navijačem sem želel pokloniti zmago” (VIDEO)...Več