[11,15]
184306

Shiffrin nova svetovna prvakinja v veleslalomu

16. 2. 2023, 14.40

Američanka Mikaela Shiffrin je v svoji izjemni karieri prvič osvojila naslov svetovne prvakinje v veleslalomu. Slovenki sta v finalu poslabšali solidna nastopa iz prve vožnje. Ana Bucik in Neja Dvornik sta prišli v cilj, a se nista uvrstili v najboljšo petnajsterico, ki osvoji točke za svetovno startno listo v veleslalomu.

Drugo mesto za srebro je osvojila Italijanka Federica Brignone, ki je na prvenstvu v Meribelu osvojila že zlato v alpski kombinaciji.

V finalu se je na stopničke za bron zavihtela Norvežanka Ragnhild Mowinckel.

Shiffrin je osvojila 13. odličje na svetovnih prvenstvih, sedmo zlato. Vodila je že po prvi vožnji. V finalu pa je za zlato za 12 stotink sekunde prehitela Brignone. Mowinckel je za novo prvakinjo zaostala 22 stotink sekunde.

Švicarka Lara Gut-Behrami ni ubranila naslova s SP leta 2021 v Cortini d’Ampezzo. Pristala je tik pod stopničkami, za prvim mestom je zaostala 31 stotink sekunde.

Slovenki Bucik in Dvornik sta po slabšem finalnem nastopu izpadli iz prve petnajsterice.

Zadnja ženska preizkušnja na prvenstvu v Meribelu bo sobotni slalom.