[2]
54421

Sevilla šokirala Evropo in izločila United, Džeko junak v Rimu

13. 3. 2018, 22.53

Po Realu Madridu, Liverpoolu, Juventusu in Manchester Cityju sta si po današnjih povratnih tekmah osmine finala nogometne lige prvakov četrtfinale zagotovila še Sevilla in Roma. Sevilla je izločila Manchester United z zmago v gosteh z 2:1, Roma pa je napredovala po zaslugi gola v gosteh, tokrat je doma ugnala Šahtar Donjeck z 1:0.

Na Old Traffordu ekipi, ki sta se na prvi tekmi razšli z 0:0, v prvem polčasu nista pokazali kakšne posebno nevarne akcije. Pri domačih je uvodoma še največ poskušal Romelu Lukaku, eno redkih priložnosti pa je v 38. minuti zapravil Marouane Fellaini, ki je prišel do strela malce z leve strani, Sergio Rico pa je dobro posredoval. Na drugi strani je Sevilla še največ poskušala s streli od daleč, ki pa so bili neuspešni.

V drugem polčasu se je nadaljevala igra brez posebnega razburjenja, domači so sicer sprožili v 52. minuti prek Jesseja Lingarda, ko je Rico znova branil, in v 72. minuti, ko je Paul Pogba s strelom od daleč za malo zgrešil cilj.

V 74. minuti pa so na žalost domačih navijačev zadeli Andaluzijci oziroma Wissam Ben Yedder z natančnim strelom z dobrih desetih metrov, le tri minute pozneje pa je bilo že 2:0 za Sevillo, spet je bil strelec Ben Yedder, tokrat z glavo. To je bil že njegov deseti zadetek v tej sezoni lige prvakov.

V 84. minuti je Lukaku znižal zaostanek, ko je po kotu zadel iz bližine. Ob koncu tekme je imel Ben Yedder priložnost za nov zadetek, ko je bil sam pred Davidom De Geo, a je bil Španec v Unitedovih vratih uspešnejši.

V Rimu prvi polčas prav tako ni ponudil zadetkov. Več so žogo imeli v posesti gosti iz Ukrajine, edini strel v okvir vrat v prvem delu pa so sprožili domači in to v prvi minuti prek Edina Džeka, ki pa ni pomenil nobene nevarnosti za Andrija Pjatova.

Zato pa je Džeko v 52. minuti poskrbel za vodstvo Rome, ko se je izognil prepovedanemu položaju, prišel sam pred Pjatova in mu žogo med nogama potisnil v mrežo. Deset minut zatem je imel Džeko novo priložnost, a je za nekaj centimetrov zgrešil cilj.

V 79. minuti je dodatna voda stekla na Romin mlin, saj je bil izključen Ivan Ordec, Italijani, ki so prvo tekmo izgubili z 1:2, pa so posledično zadržali minimalno prednost vse do konca.

Že prejšnji teden je Juventus s skupnim izidom 4:3 izločil Tottenham, Manchester City s 5:2 Basel, branilec naslova Real prav tako s 5:2 PSG, Liverpool pa s 5:0 Porto.

V sredo bosta na sporedu še obračuna Bešiktaš – Bayern München (prva tekma 0:5) in Barcelona – Chelsea (1:1).