[3137]
223693

Šeško v klubskem dresu znova trese, proti Heidenheimu do svojega 10. gola v Bundesligi (VIDEO)

20. 4. 2024, 16.30

Nogometaši Leipziga so v tekmi 30. kroga nemške lige premagali Heidenheim z 2:1 in začasno za tri točke pobegnili Dortmundu na četrtem mestu. Slovenski reprezentant Benjamin Šeško je dosegel prvi gol za saško ekipo.

Leipzig in Dortmund se borita za četrto mesto, ki še vodi v ligo prvakov. Pred tem krogom sta bila oba pri 56 točkah, zdaj je Leipzig pobegnil za tri točke. Dortmundčani bodo v nedeljo gostili sveže prvake iz Leverkusna, ki so že prejšnji teden potrdili svoj prvi naslov v nemškem nogometu.

V Heidenheimu je gostujoča zasedba prevladovala, a pot do zmage ni bila lahka. Začrtal jo je Šeško; v 42. minuti je po podaji Davida Rauma natančno meril v daljši kot gola domačega vratarja za vodstvo z 1:0. A domači so v nadaljevanju izenačili, zadel je Nikola Dovedan v 69. minuti, nato pa je pomembne točke gostom zagotovil Lois Openda v 85. minuti. Šeško, iz igre je odšel v 79. minuti, je danes dosegel jubilejni deseti gol v sezoni, sedmega v spomladanskem delu sezone. Drugi Slovenec pri Leipzigu Kevin Kampl ni dobil priložnosti za igro.

V preostalih današnjih tekmah je Hoffenheim dobil pomembne točke v boju za mesta v Evropi, ko je s 4:3 premagal Borussio Mönchengladbach. Junak je bil Anton Stach z golom v sodnikovem dodatku, pred tem je za goste Robin Hack dosegel “hat trick”, svoj zadnji gol je dosegel v 89. minuti.

Obračun ekip z dna lestvice je dobil skorajda že odpisani Darmstadt, ki je Köln premagal z 2:0, a ga do rešilnega 16. mesta štiri kroge pred koncem loči še devet točk. Wolfsburg je Bochum premagal z 1:0.

Drugi Bayern bo danes zvečer gostoval pri Unionu iz Berlina, tretji Stuttgart, ki ima enako število točk, pa bo v nedeljo gostoval pri Werderju.