[2]
71331

Serie A: Borini in Suso zadela z zmago Milana, Juventus do zmage proti Chievu

21. 1. 2019, 22.20

V prvem ponedeljkovem obračunu se je treh točk razveselil Milan, ki je na gostovanju z 2:0 premagal Genoo. Za Milančane sta zadela Fabio Borini in Suso., oba zadetka pa sta bila dosežena v drugem polčasu. Genoa je igrala brez prvega strelca Poljaka Piateka, ki je počival zaradi prejetih kartonov. V zadnjem dvoboju prvega kroga po zimskem premoru sta se udarila prvi in zadnji na lestvici. Uspešnejši je bil vodilni Juventus, ki je Verončane odpravil s 3:0.

V prvem nedeljskem dvoboju je Atalanta potrdila, da je tudi po premoru v odlični formi. S 5:0 je odpravila Frosinone. Josip Iličić je odigral celotni dvoboj, blestel pa je njegov soigralec Duvan Zapata. Kolumbijski napadalec je dosegel kar štiri zadetke in na lestvici najboljših strelcev ujel Portugalca Cristiana Ronalda, ki bo z Juventusom na delu v ponedeljek

Premierna tekma 20. kroga je bila odigrana v Rimu, kjer je Roma gostila Torino. Pri sinovih volkulje so odlično začeli in vodili že z dve 2:0, a zapravili prednost, toda za 3:2 in tudi končno zmago je zadel El Shaarawy. Pozno popoldne sta se udarila še Udinese in Parma, v Vidmu pa so slavili gostje z 2:1. Tekmo je v 68. minuti odločil Gervinho. Samir Handanović je z Interjem gostil Sassuolo, milanski kolektiv je zmogel le remi brez zadetkov.