[2]
106348

Serie A: Lecce v Serie B, Genoa ostaja med elito, Juve že v soboto dvignil pokal

2. 8. 2020, 23.00

Zadnji krog italijanskega nogometnega prvenstva je dal odgovor, kdo se bo poleg Spala in Brescie preselil v drugo ligo. Genoa je imela pred zadnjim krogom točko prednosti pred Leccejem, ekipo Žana Majerja, z domačo zmago 3:0 proti Veroni pa je dokončno rešila prvoligaški status.

V drugo ligo se tako seli Lecce, ki je v zadnjem krogu s 3:4 doma izgubil proti Parmi slovenskega reprezentanta Jasmina Kurtića. Ta je odigral vseh 90 minut, Majer pa je v igro vstopil v 61. minuti. Nihče izmed njiju se ni vpisal med strelce, Kurtić si je priigral le rumeni karton.

V preostalih nedeljskih tekmah je Udinese z 1:0 v gosteh ugnal Sassuolo, Fiorentina prav tako v gosteh Spal s 3:1, Bologna in Torino pa sta se razšla z neodločenim izidom 1:1.

Prvak je Juventus, Inter, Atalanta in Lazio bodo igrali v ligi prvakov, Roma, Milan in Napoli pa v evropski ligi.