[2]
123965

Serie A: Remi v Rimu, atomski Napoli sesul Lazio

20. 4. 2021, 11.22

Nogometaši Atalante Josipa Iličića so v tekmi 32. kroga italijanske serie A v gosteh igrali neodločeno 1:1 z Romo. Atalanta je na lestvici zdaj tretja, ima enako število točk kot Juventus, 65. Vodi Inter s 76 točkami.

Atalanta, pri kateri je slovenski zvezdnik Iličić začel od prve minute, je hitro pokazala, da jo zanimajo zmaga in nove tri točke. Domači so bili večji del prvega polčasa v podrejenem položaju, vratarja Pauja Lopeza je z močnim strelom preizkusil tudi Iličić, za edini gol v prvem polčasu pa je po uigrani akciji poskrbel Ruslan Malinoviski v 26. minuti.

V nadaljevanju sprva Atalanta spet ni izkoristila premoči. Gostje so nato od 69. minute igrali le z desetimi, saj je Robin Gosens dobil rdeči karton. To so domači izkoristili že šest minut pozneje, ko je z natančnim strelom z roba kazenskega prostora izenačil Bryan Cristante. Ob koncu so bili Rimljani boljši in bližje zmagi kot gostje, a je ostalo pri 1:1.

Iličić je bil na igrišču do 59. minute, ko ga je zamenjal Luis Muriel.

Če bi Atalanta zmagala, bi skočila na drugo mesto, tako pa je tretja, s točko zaostanka za Milanom.

Zvečer sta se pomerila še peti in šesti na lestvici Napoli in Lazio; domači so začeli poletno in z zadetkoma Lorenza Insigneja in Mattea Politana že po 12 minutah vodili z 2:0. Dvomov o zmagovalcu praktično ni bilo že takrat, do koca so zadeli še Insigne, Dries Mertens in Victor Osimhen, poraz pa sta ublažila Ciro Immobile in Sergej Milinković-Savić.

Po zmagi ima Napoli zdaj 63 točk, dve manj kot Atalanta in Juventus, Lazio je ostal pri 58.