119440

Serie A: Stara dama rutinirano prek skromnega Crotoneja

Avtor: Kenny Jan
22. 2. 2021, 22.56

Nogometaši Juventusa, ki branijo naslov prvaka v italijanski ligi, so v zadnji tekmi 23. kroga premagali Crotone s 3:0. Torinčani imajo na tretjem mestu 45 točk, osem manj in tekmo manj od vodilnega Interja ter štiri točke in tekmo manj od drugouvrščenega Milana.

V Torinu je Juventus povedel v 39. minuti, ko je z glavo zadel Cristiano Ronaldo ter se s svojim 17. zadetkom na vrhu lestvice strelcev izenačil z Interjevim Romelujem Lukakujem. Portugalec pa se je sam na prvo mesto med strelci prebil ob koncu prvega polčasa, ko je še enkrat zadel z glavo za 2:0. Le nekaj trenutkov zatem je zapravil še lepo priložnost za “hattrick”. V 66. minuti je Weston McKennie povišal na končnih 3:0.

V nedeljo so nogometaši Milana in Interja s Samirjem Handanovićem so igrali derbi kroga. Precej bolj zadovoljni so ga zapustili slednji, saj so zmagali s 3:0 in se utrdili na prvem mestu lestvice. Atalanta je brez pomoči Josipa Iličića ugnala Napoli s 4:2 in je s 43 točkami peta, točko za četrotuvrščeno Romo.

Parma je brez Jasmina Kurtića gostila Udinese in igrala 2:2, Benevento in Roma sta se razšla z 0:0, že v soboto pa so nogometaši Genoe gostili Verono in igrali 2:2. Miha Zajc, ki je igral v prvem polčasu, in soigralci so tako neporaženi že sedem tekem zapovrstjo. Lazio je z 1:0 ugnal Sampdorio, Sassuolo in Bologna pa sta se razšla z 1:1.

Že v petek je Fiorentina s 3:0 ugnala Spezio, Cagliari pa je z 0:1 izgubil proti Torinu.

1

Ante Šimundža po novi zmagi: “Če so igralci utrujeni po treh dnevih, potem Maribor zanje ni pravo mesto” (VIDEO)...Več

2

Oskar Drobne: “Odličen prvi polčas v Ljudskem vrtu, v drugem delu smo hitro padli” (VIDEO)...Več

3

Sodniška odločitev, ki je razdelila Nemčijo: “Očitno trenerji vsako leto poznamo manj pravil” (VIDEO)...Več