[38]
85301

Serena Williams odpovedala Cincinnati zaradi poškodbe hrbta

14. 8. 2019, 12.50

Sedemintridesetletna Američanka Serena Williams je odpovedala nastop na teniškem turnirju v Cincinnatiju zaradi poškodbe hrbta, ki ji je preprečila že finalni nastop na odprtem prvenstvu Kanade v Torontu. Tam je v nedeljo po četrti igri prvega niza predala dvoboj mladi domačinki Bianci Andreescu, ki je tako osvojila drugi turnir v karieri.

Williamsova se bo skušala pozdraviti za odprto prvenstvo ZDA, ki se bo začelo 24. avgusta in kjer bi se lahko po številu turnirskih zmag na grand slamih izenačila z Avstralko Margaret Court, ki je slavila na rekordnih 24 turnirjih najvišje ravni.

V Cincinnatiju pa sta bila uspešna dva favorita, Švicar Roger Federer in Novak Đoković, prvič po finalu v Wimbledonu, kjer je Srb ugnal Švicarja v finalu.

Federer je po enourni prekinitvi v drugem nizu zaradi dežja v 2. krogu izločil Argentinca Juana Ignacia Londera s 6:3 in 6:4 ter bo še sedmič skušal osvojiti ta turnir, na katerem pa naslov brani Đoković. Ta je izgubil svoj servis na začetku dvoboja s Samom Querreyjem zaradi treh dvojih napak, nato pa premagal Američana s 7:5 in 6:1.