[3]
208553

Ilirija gosti Šentjur, ki želi končati njen niz zmag: “Morali bomo igrati odločno in agresivno”

11. 11. 2023, 10.02

Po domači zmagi Šenčurja nad domžalskim Heliosom se v soboto nadaljuje sedmi krog lige Nova KBM. V prvem od dveh dvobojev se bo Ilirija pomerila s Šentjurjem.

Sobotni opoldanski obračun bo odigran v Hali Tivoli. Gostujoča zasedba se pred sobotnim srečanjem nahaja na tretjem mestu prvenstvene lestvice s štirimi zmagami in dvema porazoma, medtem ko so ljubljanski košarkarji trenutno na petem mestu s tremi zmagami na šestih tekmah. Ilirija bo lovila še tretjo zaporedno zmago, saj je slavila na zadnjih dveh obračunih, in sicer proti Polzeli in kranjskemu Triglavu. V prejšnjem kolu je Šenčur prekinili niz štirih zmag Šentjurja.

“Pred nami je neugodno gostovanje v Ljubljani, v času kosila. Imamo težave s poškodbami, vprašljiv je nastop Juriča. V obrambi se moramo držati dogovora in biti osredotočeni na njihove strelce z razdalje, medtem ko moramo biti v napadu odločni in agresivni,” pred tekmo pravi trener Šentjurja Peter Markovinović, ki z varovanci želi nadaljevati odličen začetek sezone.

Z novo zmago bi Šentjur skočil celo na drugo mesto lestvice, kjer bi se izenačil s Heliosom. Ta je v petek tretjemu Šenčurju moral priznati premoč z 82:70. Tudi Ilirija bi lahko s tretjo zaporedno zmago pošteno skočila na lestvici. Dodatno samozavest pa ji bo lahko vlila tudi pokalna zmaga sredi tedna nad Dubravo z 80:74.

Ilirija – Šentjur ob 12.55 na Šport TV 1!

1

Euro se sploh še ni začel, Nemec s potezo na treningu navijače že spravil v ekstazo (VIDEO)...Več

2

Novi trener Zmajev za Šport TV: Proračun je pomemben faktor, ni pa odločilen (VIDEO)...Več

3

1

Sijajen uvod EURA za Slovenijo: Četa Matjaža Keka odščipnila točki favorizirani Danski...Več

2

Šeško tik pred podpisom nove pogodbe...Več

3

Bundesliga ponudila nov čudež: Po porazu s tremi, do zmage s štirimi goli za obstanek v ligi! (VIDEO)...Več