[3]
176413

19. 11. 2022, 10.32

Košarkarji Gorenjske gradbene družbe Šenčurja so v 7. krogu lige Nova KBM premagali Ilirijo s 95:68. Ob visoki zmagi pa je za potezo tekme poskrbel Matej Rojc.

Tudi z njegovo pomočjo je Šenčur zabeležil tretjo zaporedno in skupno peto zmago v domačem košarkarskem prvenstvu. Ilirija je stik s tekmecem v dvorani Tivoli držala le do sredine druge tretjine, nato pa je Šenčur tudi s pomočjo svojega kapetana Dina Murića ustvaril zadostno razliko za nov uspeh. Murić se je ustavil pri 23 točkah in desetih skokih. Ob njem pa je junak obračuna postal tudi Matej Rojc, ki je na najboljši možni način zaključil uvodno četrtino. Ob zvoku sirene je obdan z dvema nasprotnikoma zadel s polovice igrišča.

Novo tekmo 1. lige Nova KBM si boste lahko ogledali že v soboto: Šentjur – LTH Castings ob 12.55 na Š1!

Foto, video: Šport TV