[6]
114411

Šempetranke poražene v Obrenovcu

8. 12. 2020, 18.53

Odbojkarice Sip Šempetra se poslavljajo od pokala Cev. Na tekmi osmine finala jih je v Obrenovcu izločila domača ekipa Tent Obrenovac, zmagala je gladko s 3:0 (21, 11, 17).

Trenutno drugouvščena ekipa slovenske lige proti Tentu, ki se je letos močno okrepil, ni imela pravih možnosti. Gostiteljice iz dežele svetovnih prvakinj so imele reči pod nadzorom. V prvem nizu so se sicer morale kar močno potruditi, saj se gostje po začetnem zaostanku petih točk niso dale, se nekajkrat približale na dve točki zaostanka, toda v končnici do preobrata niso prišle.

Po gladko izgubljenem drugem nizu so Slovenke v tretjem spet nudile boljši odpor, celo vodile za tri točke, nazadnje pa so bile v prednosti pri izidu 15:16. A do konca tekme so osvojile vsega točko in morale priznati premoč gostiteljicam, ki bodo v sredo na domačem igrišču odigrale tudi tekmo četrtfinala.

Pri gostjah, ki so bile slabše v vseh elementih, je še najboljšo predstavo pokazala Nika Markovič, z 12 točkami je bila tudi najučinkovitejša v svoji ekipi.