[4]
110081

Šele drugič v zgodovini Tampa pokorila ligo NHL in osvojila Stanleyjev pokal (VIDEO)

29. 9. 2020, 08.37

Hokejisti Tampa Bay Lightning so zmagovalci velikega finala severnoameriške lige NHL. Tampa je na šesti tekmi z 2:0 premagala Dallas Stars in s skupnim izidom 4:2 v zmagah osvojila Stanleyjev pokal. To je prvič po letu 2004 in obenem šele drugič v klubski zgodovini, da je bila ekipa s Floride najboljša v ligi NHL.

Tokrat je Tampa do zmage prišla brez svojih navijačev, saj so vse tekme končnice prvenstva zaradi koronavirusne pandemije igrali v karantenskem mehurčku v Kanadi ob strogih higienskih protokolih.

Na šesti tekmi sta zadetka dosegla Braydon Point, ki je zadel proti koncu uvodne tretjine, ter Blake Coleman, ki je na 2:0 povišal v drugi tretjini. V zadnjih minutah so hokejisti Dallasa poskušali vse, tudi z igralcem več na ledu, a niso zmogli prebiti obrambe novega prvaka.

Pokal za zmagovalca je iz rok komisarja lige Garyja Bettmana sprejel kapetan Steven Stamkos, ki zaradi poškodbe in marčevske operacije tokrat ni mogel igrati, je pa v končnici zadrsal na led in celo dosegel gol.