[5]
54404

SEHA: Velika zmaga Velenjčanov v Belorusiji

13. 3. 2018, 18.48

Rokometaši velenjskega Gorenja so na današnji tekmi 17. kroga lige Seha v gosteh premagali beloruski Meškov iz Bresta s 33:32 (17:20).

Gorenje

Velenjčani, ki so pred dnevi v končnici državnega prvenstva prejeli bolečo zaušnico in v svoji Rdeči dvorani izgubili proti Koprčanom, so v beloruskem Brestu dosegli osmo zmago v regionalni ligi Seha in potrdili peto mesto v 10-članski ligi.

Izbranci Željka Babića so sijajno odprli tekmo in si v 13. minuti priigrali štiri gole prednosti (10:6). Gostitelji so po minuti odmora vendarle strnili svoje vrste in v 18. minuti povsem zadihali za njihov ovratnik (11:12), tri minute kasneje pa jih tudi ujeli (14:14).

Gorenje

V 42. minuti so si Velenjčani pridelali zaostanek petih golov (22:27). Kazalo je na rutinsko zmago gostiteljev, a s tem se niso strinjali gosti. “Ose” so v končnici tekme vendarle pokazale zobe in se jim pet minut kasneje po golu Matica Verdineka približale na gol zaostanka (27:28), v 52. minuti pa je Rok Ovniček izenačil na 29:29. V prelomnih trenutkih dvoboja je bilo zelo napeto, odločilni gol za zmago pa je dosegel Ovniček, z desetimi goli tudi najbolj učinkovit igralec dvoboja.

Velenjska ekipa bo v zadnjem krogu v nedeljo, 18. marca, gostila slovaški Tatran iz Prešova.