[5]
48494

SEHA Liga: Oslabljeni Celjani do zmage proti Vojvodini

21. 11. 2017, 20.33

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v 8. krogu lige Seha v gosteh premagali Vojvodino z 31:26 (15:10). Celjani so slabih 48 ur po tekmi lige prvakov s Kielom gostovali v Novem Sadu pri zadnjeuvrščeni Vojvodini. Tej so zadali še sedmi poraz, tako da domači ostajajo na dnu lestvice, medtem ko so Celjani prišli do četrte zmage, s katero so utrdili svoj položaj v sredini lestvice.

Celjani so tekmo odigrali s 14 igralci, saj so doma ostali poškodovani Luka Mitrović, Žiga Mlakar, Urban Lesjak in Jaka Malus, na igrišče pa se je vrnil Borut Mačkovšek, ki je igral bolj ali manj le v obrambi.To se je nekoliko poznalo v igri gostov, ki so sicer hitro povedli z 10:5, zatem pa naredili nekaj napak, kar je domače obdržalo v igri. Toda do polčasa so Celjani spet povedli za pet zadetkov.

V drugem polčasu so celjski igralci ves čas nadzirali potek srečanja, čeprav igra ni bila na želeni ravni, pa so brez težav pripeljali tekmo do zanje srečnega konca.Pri domačih je bil s šestimi zadetki najboljši Miloš Grozdanić, pri gostih pa jih je prav toliko dosegel David Razgor. V 9. krogu bodo Celjani 6. decembra gostili Metalurg.