[5]
56038

SEHA: Celjani za las ob finale, Vardar prepričljiv v prvem polfinalu

13. 4. 2018, 22.11

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so na današnji drugi polfinalni tekmi zaključnega turnirja regionalne lige Seha v Skopju izgubili proti hrvaškemu Zagrebu z 28:29 (11:14).

Rokometaši Celja Pivovarne Laško se niso prebili v veliki finale zaključnega turnirja lige Seha v Skopju. Od slovenskih prvakov so bili na današnji drugi polfinalni tekmi boljši tekmeci iz hrvaškega Zagreba, ki so slavili z 29:28. Celjska zasedba se bo v nedeljo, 15. aprila, v tekmi za tretje mesto pomerila z beloruskim Brestom, finalna tekma med makedonskim Vardarjem iz Skopja in Zagrebom se bo pričela ob 20.15.

Izbranci velenjskega stratega na celjski klopi Branka Tamšeta so bili večji del tekme v zaostanku, v končnici pa so jih le malenkosti ločile do skalpa nad tradicionalnimi tekmeci iz hrvaške prestolnice.

V 55. minuti so zaostajali za štiri gole (23:27), nato pa so v naslednjih treh minutah naredili delni izid 4:1 in se tekmecem približali na gol zaostanka (27:28). V izjemno razburljivi končnici je zadnji žebelj v celjsko rokometno krsto zabil Domagoj Pavlović, ki je dvajset sekund pred koncem zadel za nedosegljivo prednost dveh golov. Celjani so prek Jana Jurečiča znižali na 28:29, za preobrat pa jim je zmanjkalo časa.

V celjski ekipi je bil najbolj učinkovit Borut Mačkovšek s šestimi goli, enega manj je dosegel Domen Makuc.