[38]
136514

Savšek in Kauzer še v igri za zmago v svetovnem pokalu

9. 9. 2021, 14.34

V francoskem Pauju se bo konec tedna končal letošnji svetovni pokal kajakašev in kanuistov v slalomu na divjih vodah. Olimpijski prvak, kanuist Benjamin Savšek, in nekdanji kajakaški olimpijski podprvak, Peter Kauzer sta še vedno visoko v skupnem seštevku in si lahko priborita vsaj kolajno, nekaj možnosti za to ima tudi kajakašica Eva Terčelj.

Fanta imata celo možnost za skupno zmago, a bi se jima moralo vse poklopiti, kar v boju za srebro velja tudi za Terčeljevo.

Zaradi olimpijskih iger je bil letos nekoliko manj tekem, vseeno pa več kot lani, ko so zaradi epidemije novega koronavirusa izpeljali le dve. Letos sta bili dve tekmi pred olimpijskimi igrami, in sicer v Pragi in Markkleebergu, po olimpijskih igrah pa so že tekmovali v Seu d’Urgellu, čaka pa jih še zadnja tekma v Franciji.

Savšek je imel po olimpijskih igrah nekaj počitka, a z zlatom na olimpijskih igrah v Tokiu še ni izpolnil svojih ciljev za sezono, zato je bil ta kratek. Za konec sezone se je hotel čim bolj pripraviti, saj ga čaka še svetovno prvenstvo v Bratislavi, na Japonskem pa je glasno napovedal, da si želi osvojiti tudi svetovni pokal. Po dveh tekmah in dveh tretjih mestih je bil v odličnem položaju, ki pa ga je pokvaril v Španiji, kjer je v polfinalu storil napako, se prevrnil in osvojil le sedem točk.

Skupno jih ima zdaj na šestem mestu 107, za prvim, Slovakom Markom Mirgorodskym zaostaja za 27, za tretjim, Špancem Miquelom Travejem pa za 16 točk. Proga v Pauju Ljubljančanu ustreza, pred dvema letoma je na njej drugič postal evropski prvak, tako da lahko z morebitnim uspehom še napreduje v seštevku. Drugi slovenski kanuistični as Luka Božič je je z 82 točkami na 11. mestu.

Kauzer ima za končno zmago lepše možnosti. Trenutno je s 129 točkami na četrtem mestu, za vodilnim Čehom Vidim Prindišem zaostaja 14, za tretjim, Avstrijcem Felixom Oschmautzem pa le za dve točki.

Visoko je tudi Terčeljeva, s 109 točkami je šesta. Avstralka Jessica Fox, ki je bila edina boljša od nje pred dvema letoma, je tudi letos nedosegljiva, Ljubljančanka pa bi se z visoko uvrstitvijo in nekaj sreče še lahko prebila na drugo mesto, za katerim zaostaja 23 točk. Bolj realno je sicer tretje mesto, do katerega ji manjka devet točk.