single
[6]
263853

Sašo Štalekar klub našel v Romuniji

Avtor: Blaž Magdič
17. 8. 2025, 22.18

Slovenski odbojkarski reprezentant Sašo Štalekar bo v prihodnji sezoni igral v Romuniji. Iz vrst ACH Volleyja se namreč 214 cm visoki srednji bloker seli k Municipalu Arcadi Galatiju, je ljubljanska zasedba sporočila na družbenih omrežjih.

Štalekar je odbojkarsko pot začel v domači Mislinji, nato pa jo nadaljeval pri Calcitu. V svoji karieri je igral tudi za avstrijski Hypo Tirol, grški Panathinaikos in nemški Berlin Recycling Volley, s katerim je osvojil naslov državnega prvaka.

Po nekaj letih igranja v tujini se je lani vrnil v slovenski ACH Volley, s katerim je brez poraza Ljubljančanom pomagal do 21. naslova državnega prvaka, je na spletni strani zapisala Odbojkarska zveza Slovenije.

Zdaj 29-letnika čaka romunski izziv. Arcada Galati je v minuli sezoni nastopala na treh frontah. V državnem prvenstvu in v pokalnem tekmovanju je končala na petem mestu, na evropski sceni pa je svoje moči merila v pokalu Cev in tam ostala brez izločilnih bojev.

Štalekar je že vrsto let član slovenske izbrane vrste. Del nje bo tudi na prihajajočem svetovnem prvenstvu. Skupaj s soigralci je v letošnji izdaji lige narodov Sloveniji pomagal do četrtega mesta.

 

Foto: Sportida.com
Vir: STA

Zadnje video vsebine

1

Rožič Mavrič po Švici: “Matematika je preprosta, novembra potrebujemo šest točk, ta reprezentanca je tega sposobna” (VIDEO)...Več

2

Zmaji prvič izgubili pred domačimi navijači, Innsbruck slavil po podaljšku (VIDEO)...Več

3

Karničnik: “Ostali sta še dve tekmi, kjer ne šteje več nič drugega kot dve zmagi in nekaj pomoči Švice” (VIDEO)...Več

Najbolj brano ta mesec

1

Kek: “Zdaj se vidi, kaj smo pustili na Kosovu, a vemo, kje smo, in treba bo tvegati več” (VIDEO)...Več

2

Zmaji presenetili Hapoel: Po preobratu do velike zmage (VIDEO)...Več

3

Pancarjev štart za učbenike in Gajserjeva nepopustljivost Sloveniji prinesla rekordno peto mesto (VIDEO)...Več