[38]
44401

Šarapova v osmini finala OP ZDA

2. 9. 2017, 09.01

Nekdanja prva igralka sveta Marija Šarapova je napredovala v osmino finala odprtega teniškega prvenstva ZDA v New Yorku. Ruska zvezdnica, ki nastopa s posebnim povabilom organizatorjev, saj se med najboljše vrača po prestani 15 mesečni dopinški kazni, je v 3. krogu premagala Američanko ruskih korenin Sofio Kenin s 7:5, 6:2.

Šarapova, ki je trenutno 146. igralka sveta, je v karieri osvojila pet turnirjev za grand slam, med drugim tudi ameriškega leta 2006.

Brez osmine finala je ostal nekdanji zmagovalec OP ZDA Hrvat Marin Čilić, ki je turnir za veliki slam v New Yorku, osvojil leta 2014. Od Čilića je bil po štirih nizih boljši Argentinec Diego Schwartzman.

Šarapova

V osmino finala zadnjega turnirja za grand slam v sezoni so v konkurenci posameznikov napredovali še Američan Sam Querrey, Nemec ruskega porekla Miša Zverev, Italijan Paolo Lorenzi, Južnoafričan Kevin Anderson, kanadski kvalifikant ruskega porekla, 18-letni Denis Šapovalov, Španec Pablo Carreno-Busta in Francoz Lucas Pouille.

Med posameznicami pa so si mesto med najboljšo šestnajsterico ob Šarapovi zagotovile še Američanki Venus Williams in Sloane Stephens, Španki Carla Suarez Navarro ter Garbine Muguruza, Čehinja Petra Kvitova, Nemka Julia Görges in Latvijka Anastasija Sevastova.