44173

Šarapova v New Yorku presenetila drugo nosilko

Avtor: Gregor Kovačič
29. 8. 2017, 10.43

Ruska teniška zvezdnica Marija Šarapova, nekdanja prva igralka sveta, je osvojila svoj prvi dvoboj na turnirjih za grand slam po vrnitvi na igrišča po odsluženi petnajstmesečni kazni zaradi dopinga. Šarapova je v uvodnem obračunu odprtega prvenstva ZDA v New Yorku presenetila drugo nosilko Romunko Simono Halep ter slavila s 6:4, 4:6, 6:3.

Za tridesetletnico je to prvi grand slam, na katerem igra po vrnitvi na igrišča. Aprila je odslužila petnajstmesečno kazen zaradi dopinga.

Šarapova je zaradi poškodbe leve roke izpustila turnir v Cincinnatiju, kamor je sicer pripotovala, a ji je tam prejšnji teden zdravniško osebje svetovalo, da odpove nastop. Poškodbo je staknila v Stanfordu sredi julija. Doslej je osvojila 35 turnirskih naslovov serije WTA, dobila je vse štiri turnirje za grand slam.

Številka dve svetovnega tenisa pri ženskah 25-letna Halepova, proti povratnici po dopinški kazni ni našla pravega odgovora. Šarapova na turnirju v ZDA nastopa s posebnim vabilom prirediteljev. Ruska zvezdnica s Halepovo v sedmih medsebojnih dvobojih še ni izgubila. Šarapova je na OP ZDA nastopila prvič v zadnjih treh letih, v času odsotnosti pa je padla na skromno 146. mesto na svetovni jakostni teniški lestvici WTA.

Šarapova, ki je na grand slamu v New Yorku slavila leta 2006, bo v drugem krogu zaigrala proti Madžarki Timei Babos.