[3]
41989

Sanjsko: Mlade slovenske košarkarice v finalu EP

16. 7. 2017, 08.49

Slovenska ženska košarkarska reprezentanca do 20 let se je uvrstila v finale evropskega prvenstva na Portugalskem. Slovenke so sinoči v polfinalu po podaljšku premagale reprezentanco Francije. Redni del tekme se je končal z izidom 67:67, v podaljšku pa so Slovenke zmagale z 81:75. V finalu se bodo danes ob 20.45 pomerile s Španijo.

Slovenske košarkarice, U20

Po zmagi na polfinalni tekmi proti Franciji so si varovanke Damirja Grgića priigrale nastop v velikem finalu. Tri minute pred koncem rednega dela je, ob vodstvu Francozinj za šest točk, trojko zadela Larisa Ocvirk. Slednja je imela glavno besedo tudi ob koncu 40. minute. Z uspešno izvedenim polaganjem 27 sekund do konca je Ocvirkova Slovenijo približala na točko zaostanka. Nato je odlično odigrala še v obrambi in po pridobljeni žogi polovično uspešno izvedla dva prosta meta. V zadnjem napadu Francozinje niso zadele in tekma se je prevesila v podaljšek.

Dodatnih pet minut je potekalo po željah Slovenk. Hitro so povedle za štiri točke, nato pa prednost suvereno ohranile do izteka 45. minute. Končni rezultat 81:75 je z zadetim prostim metom postavila prva strelka Slovenije Aleksandra Krošelj, ki je dosegla 22 točk. Z dvojnim dvojčkom (14 točk in 10 skokov) se je izkazala Larisa Ocvirk, Annamaria Prezelj, ki je v igro vstopila šele v drugem polčasu pa je tekmo končala s 14 točkami.

“Glede na to, da pred in niti med tekmo nismo vedeli, ali bo lahko Annamaria Prezelj sploh zaigrala, je bila reakcija ostalih košarkaric izjemna. Iz srca čestitam vsem igralkam ter mojim sodelavcem v strokovnem štabu. To je zgodovinski dan za vse slovenske ženske košarkarske klube, trenerje, športne delavce in vse slovenske košarkarice. Vsak izmed njih je prispeval svoj kamenček v mozaiku k temu zgodovinskemu uspehu,” je dejal selektor Damir Grgić.