187909

Sanjski debitant Vipotnik: ”S trdim delom in potrpežljivostjo se da doseči vse!” (VIDEO)

Avtor: Kenny Jan
23. 3. 2023, 19.05

Kakšen debi za Žana Vipotnika. Po tem, ko mreže kot za šalo trese v slovenskem državnem prvenstvu, je z doseganjem zadetkov nemudoma začel tudi v reprezentančnem dresu. Selektor Matjaž Kek ga je v igro poslal v drugem polčasu, že čez nekaj minut pa je dosegel zmagoviti zadetek za preobrat na 2:1.

Napadalec Maribora je vesel za takšen debi: ”Za mene je super, da sem na debiju prišel do prvenca, a najpomembnejša je zmaga,” ostaja skromen. ”Zelo smo trpeli, a v drugem polčasu vseeno nadzirali potek tekme in zasluženo zmagali.”

Vipotnik je v približno 1 letu spisal fantastično pravljico, ki si je ne bi mogel misliti niti v najslajših sanjah. Zadetke je v drugi polovici lanske sezone dosegal v drugi ligi pri Triglavu. Na začetku letošnje prvoligaške sezone je bil pri Mariboru na stranskem tiru, potem pa izkoristil priložnost, ki mu jo je ponudil Damir Krznar. Trenutno je vodilni na listi strelcev Prve lige Telemach, že si ga ogledujejo predstavniki tujih klubov, cena pa mu je z golom proti Kazahstanu zagotovo skokovito narasla.

”Začetki niso bili lahki,” prizna Vipotnik. ”S trdim delom in potrpežljivostjo se da vse doseči.”