[1176]
108710

Odlična predstava Pancarja v Italiji, Gajser ni našel pravega ritma

6. 9. 2020, 13.04

Na prvi dirki razreda MX2 je slovenski predstavnik Jan Pancar vknjižil izjemno vožnjo. Štartal je z 19. mesta, na koncu pa osvojil 8. Timu Gajserju ni šlo po planih.

Pancar je bil sicer med samo dirko še višje, držal je tudi šesto mesto, v zadnjem delu pa nekoliko izgubil, padel na deveto in se nato vzdignil na osmo. Na drugi dirki mu je uspela še ena izvrstna vožnja, bil je 11., v skupnem seštevku VN pa osmi.

V razredu MXGP je Tim Gajser kvalifikacije zaključil na tretjem mestu. Začel je nekoliko slabše in obtičal okoli desetega mesta. Prvak omenjenega razreda ni našel pravega tempa. Večji del dirke se je vozil na 6. mestu, v zadnjem krogu pa storil napako in končal na osmem. Podobno je bilo na drugi preizkušnji, le da je Tim nekoliko izboljšal svoj rezultat in končal kot peti.

Obe dirki je dobil Jeffrey Herlings, ki je tako še povečal prednost v skupni razvrstitvi. Zdaj ima 263 točk, sledi Antonio Cairoli (203), tretji je Gajser (196).

Naslednja dirka bo na sporedu že v sredo, ko se bo odvila VN Faenze. S prenosi na Š1 začnemo ob 12.00!