[4]
78722

San Jose kot zadnji v polfinale lige NHL

9. 5. 2019, 08.35

Hokejisti San Jose Sharks so si priigrali zadnjo vstopnico za polfinale končnice severnoameriške lige NHL, potem ko so odločilno, sedmo tekmo proti Colorado Avalanche na domačem ledu dobili s 3:2 ter v boju na štiri zmage slavili s 4:3. V finalu zahodne konference se bodo pomerili s St. Louis Blues; prva tekma je na sporedu v soboto.

Kalifornijska ekipa, ki lovi prvi Stanleyjev pokal v klubski zgodovini, je odločno začela sedmo tekmo in povedla najprej z 2:0, nato pa s 3:1. Vendar so gosti iz Kolorada v začetku zadnje tretjine znižali zaostanek na 2:3; po le 52 sekundah igre je zadel Tyson Jost, ter pritiskali in lovili podaljšek.

Izkazal se je domači vratar Martin Jones, ki je zaustavil 27 strelov proti svojim vratom, od tega 14 v tretji tretjini, in ubranil zmago svoje ekipe, ki pomeni tretji konferenčni finale za morske pse od leta 2011.

Uspešno vrnitev na led po težki poškodbi glave je uprizoril tudi domači kapetan Joe Pavelski, ki je v uvodni tretjini k zmagi prispeval gol in podajo.

V finalu vzhodne konference se bosta pomerili ekipi Boston Bruins – Carolina Hurricanes.

1

2

Sezona mučenja se nadaljuje: Ajax v izdihljajih tekme do težko prigarane točke (VIDEO)...Več