single
[2]
235042

Šahtar in Dinamo bosta domače evropske tekme ponovno igrala v Nemčiji

Avtor: Urban Kolman
4. 9. 2024, 16.17

Ukrajinski nogometni velikan Dinamo iz Kijeva bo moral zaradi posledic ruske vojne nad Ukrajino domače tekme evropske lige znova igrati v tujini. Kot poročajo nemški mediji, bo Dinamo svoje štiri domače tekme v evropski ligi odigral na stadionu HSV v nemškem Hamburgu. Prvak Šahtar iz Donecka pa bo to sezono gostoval v Gelsenkirchnu.

Poleg tega je hamburški stadion na spletni strani Evropske nogometne zveze (Uefa) že zapisan kot prizorišče domačih tekem Dinama.

Dinamo, sicer ukrajinski podprvak minulo sezono, se bo 25. septembra pomeril z Laziem, 7. novembra s Ferencvarosem iz Budimpešte, 28. novembra s češko Viktorio Plzen in 30. januarja z latvijskim FK RFS.

Lansko sezono je ukrajinski prvak Šahtar iz Donecka domače tekme lige prvakov prav tako igral na stadionu HSV. Tudi to sezono bo evropske tekme igral v Nemčiji, vendar na stadionu AufSchalke Arena v Gelsenkirchnu.

Vir. STA
Foto: Sportida.com

Zadnje video vsebine

1

Analiza ŠTV: Maribor še vedno ne ponuja napadalnih variant, preveč je prepuščeno naključjem! (VIDEO)...Več

2

Pri Mariboru puško že vrgli v koruzo: “Da Celjani ne bi postali prvaki, bi se moral zgoditi mali čudež”...Več

3

Celjani po evrogolu Nieta dobili štajerski derbi in napravili ogromen korak proti naslovu prvaka (VIDEO)...Več

Najbolj brano ta mesec

1

Gajser v Andaluziji po sijajni drugi vožnji do prvih stopničk z Yamaho, Lucas Coenen razred zase (VIDEO)...Več

2

Liverpool zapušča največji vseh časov?...Več

3

Slovenski kadeti napolnili mrežo severnomakedonskih vrstnikov (VIDEO)...Več