single
[3137]
250951

Saga končana: Kimmich vendarle podaljšal pogodbo z Bayernom

Avtor: Klemen Verlič
13. 3. 2025, 20.22

Čeprav so ga govorice povezovale s prestopom v katerega od drugih evropskih nogometnih velikanov, se je nemški reprezentant Joshua Kimmich vendarle odločil, da podaljša sodelovanje z Bayernom iz Münchna. Z Bavarci je podaljšal pogodbo, ki bi se mu iztekla po koncu letošnje sezone, še za štiri leta, poroča dpa.

Zdaj tridesetletni igralec zvezne vrste se je Bayernu pridružil leta 2015, prestopil je iz Leipziga. Doslej je zbral 429 nastopov, dosegel 43 golov in prispeval 115 podaj.

“Pri Bayernu imam najboljše okolje za doseganje svojih športnih ciljev. Zame trenutno ni boljšega paketa soigralcev, trenerskega štaba in klubskega okolja za doseganje maksimalnih uspehov. Tu se počutim kot doma in nisem še končal svoje misije. Na tem je temeljila moja odločitev,” je dejal Kimmich.

Kapetan nemške reprezentance, za katero ima 97 nastopov, je z Bayernom osvojil osem naslovov nemškega prvaka in naslov v ligi prvakov.

Pred Kimmichom so pogodbe z vodilnim klubom nemške lige podaljšali tudi Manuel Neuer, Jamal Musiala in Alphonso Davies.

Union Berlin – Bayern München v soboto ob 15.25 na Šport TV 1!

Foto: Simon Hofmann/Bundesliga/Bundesliga Collection via Getty Images
Vir: STA

Zadnje video vsebine

1

Studio ŠTV: Olimpija blizu naslova, troboj za 2. mesto bo še zelo vroč! (VIDEO)...Več

2

Naslednik Jana Oblaka? Vidovšek Celju spet “ukradel” zmago (VIDEO)...Več

3

Riera zbodel svoj nekdanji klub: “Olimpija je točko proti nam slavila kot naslov prvaka!” (VIDEO)...Več

Najbolj brano ta mesec

1

Gajser pokazal, da je šampion tudi ob progi (VIDEO)...Več

2

“Pancar bi lahko pri KTM-u nadomestil Herlingsa!” (VIDEO)...Več

3

Pirati varno do zaklada...Več