[38,15]
47859

Rusom vzeli še dve kolajni iz Sočija

9. 11. 2017, 15.12

Mednarodni olimpijski komite (Mok) je zaradi zlorabe prepovedanih sredstev na zimskih olimpijskih igrah v Sočiju 2014 odvzel še dve kolajni ruski reprezentanci. Brez odličij srebrnega leska je ostal smučarski tekač Maksim Vilegžanin, ki jih je tedaj osvojil v preizkušnjah na 50 km in v štafeti na 4 x 10 kilometrov.

Mok je poleg Vilegžanina kaznoval tudi njegove rojake Alekseja Petuhova, Jevgenijo Šapalovo in Julijo Ivanovo, ki pa na tekaških olimpijskih preizkušnjah na igrah ob Črnem morju niso posegli po kolajnah.

Minuli teden sta doživljensko prepoved nastopanja zaradi uživanja prepovedanih substanc s strani Moka dobila tudi smučarski tekač Aleksander Legkov, ki je v Sočiju osvojil odličje najbolj žlahtnega leska v teku na 50 kilometrov in srebno kolajno na 4 x 10 kilometrov, in njegov rojak Jevgenij Belov. Slednji se na igrah ni uvrstil med dobitnike medalj, a bodo tudi njegove dosežke izbrisali.