single
[6]
133992

Rusi prek branilcev naslova suvereno v odbojkarski finale

Avtor: Šport TV
5. 8. 2021, 11.23

Ruski odbojkarji, ki v Tokiu nastopajo pod nevtralnimi simboli z oznakami ruskega olimpijskega komiteja, so prvi finalisti olimpijskega turnirja v moški odbojki v Tokiu. V četrtkovem finalu so s 3:1 v nizih premagali branilce naslova iz Ria Brazilce. V sobotnem finalu za zlato se bodo pomerili z boljšim iz obračuna med Francijo in Argentino.

Rusi so zadnji naslov olimpijskih prvakov osvojili leta 2012, pred tem je nekdanja Sovjetska zveza osvojila olimpijske odbojkarske turnirje v letih 1964, 1968 in 1980.

Rusi so v Tokiu v četrtfinalu odpravili Kanado in to brez izgubljenega niza. Brazilci, ki se bodo borili zgolj za bron in ne bodo ubranili naslova olimpijskega prvaka iz Ria, sicer pa so bili zlati še 1992 in 2004, so v četrtfinalu odpravili Japonce prav tako s 3:0.

Argentinci, za katere igra tudi argentinski Slovenec Cristian Poglajen, so s 3:2 odpravili Italijane, srebrne iz Ria, Francozi pa s 3:2 svetovne prvake Poljake.

Vir: STA
Foto: Šport TV

Zadnje video vsebine

1

Radomljanke sezono odpirajo s polnim izkupičkom, Olimpiji pa izenačenje preprečila vratnica (VIDEO)...Več

2

Analiza ŠTV: Čaroben večer mladega Letonje, to je tudi potrditev za trenerja Celja (VIDEO)...Več

3

Nukić in Vugdalić: Celje spočilo zvezdnike in dominiralo, Olimpija pred derbijem upa na čudež (VIDEO)...Več

Najbolj brano ta mesec

1

Gajser iskreno za ŠTV: “Še vedno se nisem povsem spoprijateljil z motorjem, želim biti čim prej sproščen” (VIDEO)...Več

2

Lastnik Maribora Ilicali ob začetku nove sezone brez ovinkarjenja: “Zanima nas le naslov prvaka” (VIDEO)...Več

3

Nukić: “Zahović bo tudi v težjih okoliščinah našel način, da bo Maribor zelo dober” (VIDEO)...Več