[9]
198229

Rovanperä na dobri poti do zmage v Estoniji

22. 7. 2023, 21.10

Svetovni prvak Kalle Rovanperä (Toyota) je na poti do zmage na reliju za svetovno prvenstvo v Estoniji. Danes je Finec dobil vse hitrostne preizkušnje in ima pred nedeljskim zadnjim dnem več kot pol minute naskoka pred Belgijcem Thierryjem Neuvillom (Hyundai).

Rovanperä se je v vodstvo prebil ob koncu petkove etape, danes pa je nanizal osem zmag v hitrostnih preizkušnjah in prednost s treh sekund povečal na 34,9 sekunde. Še šest sekund več zastaja tretji, njegov rojak Esapekka Lappi (Hyundai), zadnji z manj kot minuto zaostanka je Valižan Elfyn Evans (Toyota).

“Seveda je občutek dober. Užival sem v dnevu, še posebej, ker je avto deloval brezhibno, te hitrostne preizkušnje pa so moje najljubše v celotni sezoni. Lahko sem šel na polno, pa še ogromno navijačev je,” je bil po predzadnjem dejanju relija zadovoljen Finec.

Domači adut Ott Tänak (Ford) je že prvi dan relija v četrtek izgubil možnosti za visoko uvrstitev, ker je zaradi menjave motorja v dirkalniku dobil petminutni pribitek. Zdaj se je prebil na osmo mesto, brez kazni pa bi ob zaostanku 5:55 minute zasedal peto.

Po prvih sedmih dirkah za točke SP je v vodstvu Rovanperä s 140 točkami. Valižan Elfyn Evans je zbral 99, tretjeuvrščeni Francoz Sebastien Ogier (Toyota), ki ne nastopa v Estoniji, pa točko manj.