[3137,2]
174165

Rose po skalpu madridskega Reala: “To je bil sijajen večer za Leipzig!”

26. 10. 2022, 13.50

RB Leipzig našega Kevina Kampla je po torkovi domači zmagi nad madridskim Realom s 3:2 naredil velik korak na poti do napredovanja v šestnajstino finala lige prvakov. Trener Leipziga Marco Rose, ki mu v letošnji Bundesligaški sezoni ne gre vse po načrtih, je bil v intervjuju po tekmi razumljivo prešerne volje.

“To je bil sijajen večer za Leipzig. Igrali smo zelo dobro. Še posebej fantastičnih je bilo uvodnih 35. minut, saj smo prišli do vodstva z 2:0,” je sprva dejal Rose, ki je Leipzig v letošnji sezoni zaradi slabih rezultatov prevzel od Domenica Tedesca.

“Jasno nam je bilo, da bo Real pokazal svojo kakovost. Prisilili so nas v veliko teka. Kljub vsem naporom smo se uspešno branili, obenem pa smo dobili večino dvobojev. V drugem polčasu je bila tekma bolj odprta, toda vseeno jim nismo dopustili veliko priložnosti. Zelo sem zadovoljen s predstavo svojih varovancev. Vesel sem, da so fantje verjeli vase,” je še sklenil ponosni 46-letnik, ki se je lani po zgolj eni sezoni poslovil s čela dortmundske Borussie.

Leizpig je po treh uvodnih porazih s tretjo zaporedno zmago obranil drugo mesto v skupini F, kjer s točko prednosti vodi ravno madridski Real. V boju za napredovanje bo sicer nevaren tudi Šahtar iz Donecka, ki ima še tri točke manj od Leipziga. Z Ukrajinci se bodo “rdeči biki” pomerili v zadnjem krogu. Še pred tem pa jih v soboto čaka obračun z Bayerjem iz Leverkusna. Tekmo si boste v neposrednem prenosu lahko ogledali samo na Šport TV.

Bundesliga: Leipzig – Bayer Leverkusen, v soboto ob 15.25 na Š2!