[5]
169298

Rokometni zvezdnik kljub lovoriki priznal: Bili smo v globokem, zelo globokem “dreku” (VIDEO)

5. 9. 2022, 12.57

Rokometaši Telekom Veszprema so v nedeljo zvečer petič v zgodovini in tretjič zapored pokorili konkurenco v regionalni SEHA Ligi. Srbski strateg Momir Ilić ima v kadru madžarske zasedbe sladke skrbi, moštvo je polno zvezdnikov najvišjega formata, a zvenečim imenom navkljub so se morali še kako potruditi za zmago v velikem finalu v Zadru.

Rokometaši PPD Zagreba so blede favorite v prvem polčasu povsem nadigrali in ga dobili celo z rezultatom 19:13, v zraku je že dišalo po prvovrstnem presenečenju, a se je Veszprem v drugem polčasu vrnil v igro. Ena najboljših evropskih ekip zadnjega desetletja je prvič povedla šele dobri dve minuti pred koncem tekme, po dveh obrambah vratarja Cupare pa uspela zadržati prednost. Zadnji gol na tekmi je za zmago z 32:30 zabil kapetan Rasmus Lauge Schmidt.

Danski zvezdnik je bil v intervjuju po tekmi več kot odkrit, uporabil je celo nekaj besed, ki jih redko slišimo iz ust vrhunskih športnikov: “Ne vem, ali lahko to rečem na televiziji, a v prvem polčasu smo bili v globokem, zelo globokem “dreku”. Nikakor nismo uspeli najti rešitev v obrambi, vratarju nismo bili v pomoč. V napadu pa smo obtičali. Med odmorom je bilo v slačilnici veliko vpitja in glasnih besed. Na veliko srečo smo v drugem polčasu obrnili rezultat. Pokazali smo pravi karakter in ekipni duh, zelo sem ponosen na soigralce.”

V dresu zmagovalcev je igral tudi Blaž Blagotinšek, še drugi Slovenec Gašper Marguč pa je zaključni turnir najboljše četverice zaradi poškodbe spremljal s tribune.

Madžari so po številu naslovov prvaka zdaj izenačeni s skopskim Vardarjem, ki je prav tako pri petih. Edina ekipa, ki je poleg Veszprema in Vardarja še prišla do naslova je Zagreb, hrvaški prvaki so bili najboljši v sezoni 2012/13, od takrat pa so izgubili štiri finala.

1

Razdrh: “Zadnji strel Olimpije ali slavje Celja, to bo spektakel!” (VIDEO)...Več

2

Studio Šport TV: “Pokal premešal karte, Rogaška ima realne možnosti za naslov” (VIDEO)...Več

3

Sodniška odločitev, ki je razdelila Nemčijo: “Očitno trenerji vsako leto poznamo manj pravil” (VIDEO)...Več