[38]
87304

Rogliča do zmage na Vuelti loči le še 106 kilometrov

15. 9. 2019, 11.22

Pred kolesarji je zadnje dejanje dirke po Španiji. Po 106,6 kilometra dolgi etapi s ciljem v Madridu bo Primož Roglič slavil največjo zmago kariere in enega največjih dosežkov v zgodovini slovenskega športa. Tadej Pogačar bo končal na tretjem mestu in v beli majici najboljšega mladega kolesarja.

Roglič in Pogačar sta na 74. Vuelti pisala zgodovino in navduševala športno javnost.

Devetindvajsetletni Kisovčan bo tretjemu mestu na letošnji dirki po Italiji dodal zgodovinsko prvo skupno zmago na tritedenskih dirkah, ob tem pa je osvojil tudi zeleno majico najboljšega po točkah.

Dvajsetletni Komendčan je ob debiju na tritedenskih dirkah dobil tri etape, vse zelo zahtevne, končno tretje mesto in belo majico pa si je prikolesaril v soboto z izvrstnim napadom na zadnji razgibani etapi španske pentlje.

Oba Slovenca morata seveda priti do cilja današnje etape, ki se bo začela ob 17.10 in končala okrog 20. ure, da bosta lahko uradno proslavila velika dosežka. Trasa je povsem ravninska, namenjena je sprinterjem. Zmagovalne stopničke jima lahko odnese le kakšen nepredviden dogodek.