single
[1175]
187982

Nov dan, nova zmaga: Roglič znova ugnal Evenepoela in konkurenco

Avtor: Klemen Verlič
24. 3. 2023, 17.35

Slovenski kolesarski as Primož Roglič (Jumbo-Visma) je zmagovalec pete etape dirke kolesarske dirke po Kataloniji od Tortose do vrha na dolgem in strmem vzponu Lo Port (176,6 km). S tem je 33-letni Kisovčan povišal prednost v skupnem seštevku pred Belgijcem Remcom Evenepoelom. Svetovni prvak je bil v današnji etapi drugi.

Za Rogliča je bila to 71. zmaga v karieri in druga na letošnji preizkušnji po Kataloniji, potem ko je dobil tudi ponedeljkovo uvodno etapo.

Ciljno črto je tokrat prečkal šest sekund pred glavnim tekmecem Evenepoelom (Soudal-Quick Step). Ta je večkrat napadel, a se ni znebil slovenskega asa. Dolgo je z njima vztrajal tudi Portugalec Joao Almeida (UAE Team Emirates), ki je ciljno črto prečkal 12 sekund za slovenskim asom.

V skupnem seštevku je Roglič prednost povišal na deset sekund, potem ko sta peto etapo z Evenepoelom začela povsem poravnana. Na tretje mesto je v seštevku napredoval Almeida.

V soboto bo na sporedu razgibana etapa od Martorella do Molins de Reija. Dolga bo 174,1 km.

Foto: Sportida.com
Vir: STA

Zadnje video vsebine

1

Studio ŠTV: “Zadnji korak je najtežje storiti, Olimpija mora s kakovostjo “zbrcati” žogo v gol za naslov” (VIDEO)...Več

2

VIDEO: Mitrović in Kapun o sporu Vidovška in Raula: “Stvari se ne rešuje vročih glav!”...Več

3

Sanchez: “Maribor je bil boljši, a mi bi morali imeti enajstmetrovko” (VIDEO)...Več

Najbolj brano ta mesec

1

Sešlar: “Igrali smo proti štirinajstim, igrišče je bilo suho, to danes ni bil nogomet” (VIDEO)...Več

2

Gajser pokazal, da je šampion tudi ob progi (VIDEO)...Več

3

“Pancar bi lahko pri KTM-u nadomestil Herlingsa!” (VIDEO)...Več

4

Pirati varno do zaklada...Več