single
[1175]
79483

Roglič v šesti etapi Gira izgubil rožnato majico

Avtor: Blaž Magdič
16. 5. 2019, 17.23

Slovenski kolesarski zvezdnik Primož Roglič (Jumbo-Visma) je v 6. etapi kolesarske dirke po Italiji izgubil rožnato majico skupno vodilnega. Na 238 kilometrov dolgi preizkušnji med Cassinom in San Giovanni Rotondom mu jo je odvzel Italijan Valerio Conti (UAE Emirates).

Conti, ki je pred etapo za Rogličem zaostajal 1:59 minute, je bil dolgo del 13-članske ubežne skupine, ki si je prikolesarila zajetno prednost. Približno 30 km pred ciljem se je ta skupina razbila na več manjših, v ospredju pa sta ostala Conti in njegov rojak Fausto Masnada, ki jima je glavnina na čelu z Rogličevo ekipo dovolila uspešen beg.

Na koncu je ciljno črto prvi prečkal Masnada par sekund pred Contijem, glavnina z Rogličem, ki je že včeraj napovedal, da danes ne bo nujno zadržati rožnate majice, in drugimi favoriti na čelu pa je zaostala dobrih sedem minut. Roglič je sicer po dobrih 30 kilometrih tudi padel in dobil nekaj prask na zadnji plati, a je brez večjih težav končal etapo.

 

Foto: Šport TV
Vir: STA

Zadnje video vsebine

1

Kapetan Blažič o začetku priprav Cedevite Olimpije: “Želimo narediti še korak naprej v primerjavi z lansko sezono” (VIDEO)...Več

2

Nukić in Cvijanović napovedujeta: Tekma po Večnem derbiju je ključna, Bravo predstavlja veliko nevarnost v Ljudskem vrtu! (VIDEO)...Več

3

Studio ŠTV: Trenerska “zmaga” Trenčovskega nad Milaničem? Morda ne, je pa dokazal, da se zna odlično prilagajati! (VIDEO)...Več

Najbolj brano ta mesec

1

Gajser iskreno za ŠTV: “Še vedno se nisem povsem spoprijateljil z motorjem, želim biti čim prej sproščen” (VIDEO)...Več

2

Lastnik Maribora Ilicali ob začetku nove sezone brez ovinkarjenja: “Zanima nas le naslov prvaka” (VIDEO)...Več

3

Nukić: “Zahović bo tudi v težjih okoliščinah našel način, da bo Maribor zelo dober” (VIDEO)...Več