[1175]
186117

Roglič 12. na uvodu dirke od Tirenskega do Jadranskega morja

6. 3. 2023, 20.14

Italijanski kolesar Filippo Ganna (Ineos Grenadiers) je zmagovalec uvodne etape od Tirenskega do Jadranskega morja. Drugo mesto je na 11,5 km dolgi vožnji na čas v Lido di Camaioreju osvojil Nemec Lennard Kämna (+0:28), tretje pa Američan Magnus Sheffield (+0:31). Primož Roglič (Jumbo-Visma) je z zaostankom 49 sekund zasedel 12. mesto.

Luka Mezgec (Jayco-AlUla), drugi slovenski predstavnik na 58. dirki med dvema morjema, je danes osvojil 75. mesto z zaostankom 1:30 minute.

Za 33-letnega Kisovčana je bila današnja preizkušnja na Apeninskem polotoku prva po operaciji rame. Nazadnje je na veliki sceni nastopil na lanski septembrski dirki po Španiji.

V zahtevnih razmerah – nekateri tekmovalci so morali traso odpeljati v hudem nalivu, na trenutke je padala tudi toča – je olimpijski prvak v vožnji na čas iz Tokia 2021 in skupni zmagovalec Neptunovega trizoba iz leta 2019 imel spremenljive razmere na cestišču, medtem ko je Ganna, ki je bil tudi papirnati favorit uvodnega prologa, v celoti izkoristil dobre vremenske razmere in zanesljivo pokoril konkurenco na današnji preizkušnji.

V torek bo na sporedu ravninska etapa med krajema Camaiore in Follonica v dolžini 209 kilometrov.