[2]
69063

9. 12. 2018, 23.17

Nogometaši River Platea so osvojili lovoriko južnoameriškega pokala Cope Libertadores. Rdeče-beli so bili v izkupički dveh tekem boljši od Boce Juniors.

Povratno srečanje, ki bi se moralo igrati na stadionu Riverja, a se je zaradi incidentov prestavilo v Madrid, so bolje začeli igralci Boce, ki so povedli tik pred koncem prvega polčasa po lepem protinapadu in zaključku Daria Benedetta. River je po odmoru zaigral bolj odločno. V 68. minuti smo videli remi Lucasa Pratta in glede na to, da se je prva tekma končala z 2:2 (goli v gosteh ne štejejo “dvojno”), sta ekipi igrali podaljške.

Boca je morala zaradi rdečega kartona Wilmarja Barriosa dodatek igrati z desetimi. Juan Quintero je dosegel evrogol, žoga se je od prečke odbila v mrežo, v zadnji minuti pa je na prazna vrata po protinapadu, ko so bili vsi igralci Boce v kazenskem prostoru, zadel Gonzalo Martinez.

River je tako četrtič v svoji zgodovini postal južnoameriški klubski prvak.

1

Ante Šimundža po novi zmagi: “Če so igralci utrujeni po treh dnevih, potem Maribor zanje ni pravo mesto” (VIDEO)...Več

2

Oskar Drobne: “Odličen prvi polčas v Ljudskem vrtu, v drugem delu smo hitro padli” (VIDEO)...Več

3

Sodniška odločitev, ki je razdelila Nemčijo: “Očitno trenerji vsako leto poznamo manj pravil” (VIDEO)...Več